На сесії Турківської районної ради


 

З МИТНИМ ПЕРЕХОДОМ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗАЧЕКАТИ

Митного переходу «Боберка-Смольник» до «Євро-2012», очевидно, не буде. Наразі немає ноти Міністерства закордонних справ , яка б давала дозвіл на будівництво переходу в нашому районі. Хоча Державний митний комітет має кошти , але він буде робити це тільки у тому випадку, коли до того місця, де має бути перехід, буде підведена дорога з усіма вимогами та інфраструктурою і прокладений оптично-волоконний кабель. До того ж, Євросоюз сьогодні ставить вимогу будувати митні переходи окремі, а не спільні, а це вимагатиме додаткових коштів.

Нещодавно у нашому районі побували представники Проектного інституту, які обстежили під’їзні дороги від Боберки до місця переходу, а «Укравтодор» запланував на наступний рік виготовлення проектної документації для будівництва цієї сучасної дороги.

– Наразі в області будуть проводити реконструкцію існуючих митних переходів, бо на будівництво нових грошей немає, – сказав на сесії голова районної ради Юрій Лило. – Але ніхто не виключав і не виключає Боберку з майбутнього плану будівництва тут митного переходу.

СЕЛИЩНІЙ РАДІ

БУДІВЛЮ НЕ ПЕРЕДАЛИ

Сесія розглянула звернення Боринської селищної ради про передачу їй в комунальну власність майна спільної власності територіальних громад району – нежитлової будівлі колишньої поліклініки і прилягаючих будівель (лабораторії, гаража). Депутат Оксана Марич висловила думку, що краще було б віддати ці приміщення в оренду громадянам , які не мають житла, Більшістю голосів дане рішення не було прийнято, а було вирішено залишити ці будівлі у районній комунальній власності. Проти списання, а за реконструкцію старої котельні була голова комісії районної ради з гуманітарних питань Надія Томинець, яка довела присутнім, що з цією будівлею можна навести лад. До її слів прислухалися депутати і тому сесія також не дала дозволу на списання цієї споруди.

На сесії, на жаль, не були присутні ні головний лікар Боринської міської комунальної лікарні, ні голова селищної ради. Можливо, за їх присутності це питання було б вирішено по-іншому.

ЗАБОРГОВАНІСТЬ БУДЕ ВИПЛАЧЕНА

На Турківщині налічується 14100 особистих селянських господарств, які займаються виробництвом продукції тваринництва та рослинництва, м’яса, молока та молочної продукції. 858 тонн молока продано товаровиробниками на Самбірський маслозавод у 2008 році, який на сьогоднішній день перед здавачами молока заборгованості не має. Товаровиробниками району продано 7273 голови ВРХ, що складає 3,1 тисяч тонн м’яса, і 371 голову свиней, що складає 66, 1 тонн м’яса, на суму, що дорівнює 7 млн 053 тис. грн.. Із них виплачено здавачам м’яса 3, 8 млн. грн. за високоваговий молодняк. Проте залишається заборгованість – 3 млн. 253 тис. грн.. З трибуни сесії районної ради начальник управління агропромислового розвитку Турківської РДА Іван Струць висловив надію, що до нового року ця заборгованість товаровиробникам буде виплачена.

ЗАПРАЦЮЮТЬ

МІНІ-РЕТРАНСЛЯТОРИ

Можливо це станеться після того, як на черговій сесії районної ради, яка відбулася минулого вівторка, їх разом із земельними ділянками, на яких вони розміщені, вирішено передати у власність державної структури – концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення. Такі міні-ретранслятори (до речі, у вкрай жалюгідному стані, понищені і розкомплектовані ще в 90-х роках) знаходяться сьогодні у Ясениці, Борині, Верхньому, Бітлі, Маткові, Лімні і Шандрівці. Депутати висловили надію, що після передачі їх концерну вони почнуть приносити користь горянам.

ПОДАТОК ЗБІЛЬШИТЬСЯ

Три роки залишалися незмінними ставки сплати єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності. Увесь цей час депутати районної ради «тримали» їх на сталій планці, при тому, що ціни на товари і послуги, які продавали і надавали наші приватні підприємці, зростали , і то в кілька разів. За 11 місяців ц. р., за інформацією податкової інспекції, поступило надходжень по єдиному податку 860 тис. грн., 43 відсотки з яких ( а це 366 тис. грн..) пішли в районний бюджет. Отже, користь для району від цього хоч не велика, але була. З нового року ці надходження ще збільшаться, адже на VІІІ-ій сесії V скликання Турківської районної ради прийнято рішення щодо зміни розмірів ставок єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності на території Турківського району.

ЗА ПОРЯДНІСТЬ І

ПРОФЕСІЙНІСТЬ

Багато горян приємно вражені чесністю, порядністю і професійністю голови Турківського районного суду Тетяни Строни, яка працює в Турківському суді більше 22 років. Тому депутат районної ради Богдан Макаришин вніс на розгляд сесії пропозицію просити через ЛОДА внести клопотання Президенту України про присвоєння Тетяні Строні звання «Заслужений юрист України». Пропозицію депутата більшістю голосів було підтримано.

Ольга Тарасенко.

 

Відповісти

CAPTCHA
Це питання для перевірки людина ви, чи робот.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.