Будем сподіватися на краще


 

Марними були побоювання багатьох людей, здебільшого тих, які зайняті у бюджетній сфері, що перший квартал 2009-го року Україна, а відтак регіони , житимуть без бюджету. Але, всупереч песимізму, головний фінансовий документ країни прийнято. Уже наступного тижня депутати, хочеться вірити, затвердять і бюджет Турківського району. А перед тим іде активне обговорення контрольних цифр головного районного фінансового документу. Зокрема плідна дискусія днями відбулася на засіданні постійної депутатської комісії районної ради з питань бюджету, яку очолює Михайло Хорт. Доповідав на ній начальник фінансового управління райдержадміністрації Володимир Юсипович та головні розпорядники коштів, керівники освіти, медицини та культури, а також територіального центру з обслуговування одиноких та пристарілих громадян.

З усіх розпорядників найкращі перспективи в освітян. Попри всі побоювання, освітянам платитимуть усі виплати, що були в минулому році. Дещо гірша ситуація у медицині. Аби успішно функціонувати протягом усього року, у майбутньому бюджеті їм не вистачає 660 тис. грн. 410 тис. грн. не вистачає культурі на виплату заробітної плати.

Найгірша ситуація з фінансуванням органів управління – місцевих рад. Мало того, що їм у поточному році взагалі не виплачуватимуть надбавки за особливий характер роботи, грошей не вистачає навіть на виплату зарплати із захищених статей. Втім, тривають консультації й віриться, що депутати знайдуть вихід із цієї непростої ситуації.

Бюджетний кодекс вимагає, щоб усі працівники бюджетної сфери були забезпечені зарплатою на 12 місяців. І, ймовірно, так і станеться. Хоча, на думку голови районної ради Юрія Лила, є побоювання, що, як кажуть, на папері гроші будуть, але через невиконання дохідної частини державного бюджету, можуть бути проблеми з реальними грошима, які йдуть на виплату зарплати. Не виключено, що може повторитися ситуація початку 90-х років, коли зарплату не виплачували по декілька місяців.

Втім, хочеться вірити, що все у нас буде добре. Затягнувши пояси й мобілізувавши всі сили, ми переживемо кризу. Будемо сподіватися на краще.

Василь Васильків.

Відповісти

CAPTCHA
Це питання для перевірки людина ви, чи робот.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.