РІШЕННЯ № 413 від 22 березня 2018 року


 

УКРАЇНА

ТУРКІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

ХІХ  сесія          VII  скликання

 

РІШЕННЯ  № 413

від   22  березня  2018  року      

м. Турка

 

Про звернення до Прем’єр-міністра України, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо скасування плати за підключення до електромереж і зниження тарифу на електроенергію

 

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій, Турківська районна рада 

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Текст звернення до Прем’єр-міністра України, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо скасування плати за підключення до електромереж і зниження тарифу на електроенергію затвердити.

 

 

 

 

Голова районної ради                       Володимир Лозюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прем’єр–міністру України

п. Гройсману В.Б.

 

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг

п. Вовку Д.В.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Турківської районної ради, глибоко стурбовані значним подорожчанням в останній час тарифу на електроенергію та найвищими в Україні розцінками за підключення до електромереж. Турківський район високогірний, не газифікований і основним джерелом енергозабезпечення для опалення та задоволення комунально-побутових і санітарно-гігієнічних потреб є електроенергія та дрова. Лише на ці потреби на території району вирубується більше 100 тисяч метрів кубічних деревини, що призводить до неконтрольованих вирубок, значного знеліснення Карпат та виникнення загрози ерозії і зсувів.

 Українські Карпати завжди були чудовим, екологічно-чистим регіоном, перлиною та легенями України та всієї східної Європи. Один гектар зелених насаджень за одну добу поглинає 200 літрів вуглекислого газу та виділяє в атмосферу кисень, достатній для підтримки життєдіяльності тридцяти чоловік.

Населення не газифікованих населених пунктів Українських Карпат не має можливості користуватись газом, і значне подорожчання електроенергії, та висока вартість підключення до електромереж унеможливлює її використання для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб, а це в свою чергу призводить до збільшення використання лісу в якості паливних дров. Ці фактори також спричиняють до зубожіння населення та викликають незадоволення жителів і можуть призвести до акції протесту. А об’єми деревини, що спалюються жителями високогірних сіл, могли би бути використані в якості сировини для виробництва товарів народного вжитку та в результаті збільшення бюджетних надходжень.

Турківська районна рада просить Кабінет Міністрів України та Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, знизити тариф на електроенергію та скасувати плату за підключення до електромереж для всіх будинків, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи центрального теплопостачання в населених пунктах, на які поширюється дія Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», що дасть можливість для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб використовувати електроенергію.

Це сприяло би зменшенню соціальної напруги, покращенню екологічного стану, запобіганню масового вирубування лісів і відповідно зменшенню руйнівних наслідків стихійних лих, повеней, зсувів, а в результаті – зменшенню бюджетних витрат на їх ліквідацію та підвищенню авторитету центральних органів влади.

 

 

прийнято на ХІХ сесії

VII скликання Турківської районної ради

22 березня 2018 року

 

Відповісти

CAPTCHA
Це питання для перевірки людина ви, чи робот.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.