РІШЕННЯ № від ____ липня 2018 року


 

 

УКРАЇНА

ТУРКІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

XХІ сесія              VII  скликання

 

РІШЕННЯ  № 

від  ____  липня 2018    року      

м. Турка

 

Про звернення депутатів Турківської районної ради

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення Львівської обласної ради від 17.04.2018 року № 687 «Про звернення Львівської обласної ради», враховуючи рекомендації постійних депутатських комісій та президії, Турківська районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

 

1. Прийняти звернення до Верховної Ради України щодо  

ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень ( додаток № 1).

2. Прийняти звернення до Львівської  обласної адміністрації щодо  встановлення мораторію на публічне використання російсько- мовного культурного продукту на території Львівської області ( додаток № 2).

3. Прийняти звернення до Верховної Ради України,Президента  України щодо  ухвалення  нового  Виборчого  кодексу ( додаток № 3).

 

 

 

Голова районної ради        Володимир Лозюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток  

до рішення районної ради

від  червня  2018 року № ___

ЗВЕРНЕННЯ

до голови Львівської обласної державної адміністрації щодо встановлення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області

 

З метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі; задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації; беручи до уваги численні звернення патріотичних громадських організацій; керуючись Постановою Верховної Ради України № 129-VIII від 27.01.2015 «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором»; відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; враховуючи неодноразові відповідні рішення Служби безпеки України; ми, депутати Турківської районної ради, просимо голову Львівської обласної державної адміністрації вжити заходів:

1) щодо встановлення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України;

2) щодо створення міжвідомчих робочих груп (за участю громадськості, правоохоронних органів і районних державних адміністрацій) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання на території Львівської області російськомовного культурного продукту.

 

Прийнято на XXI черговій сесії Турківської районної ради

VІІ скликання 

__________________ 2018 року

 

 

Додаток  №3

до рішення районної ради

від  __липня  2018 року № ___

Президенту України

Порошенку П.О.

 

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

 

Народним депутатам України

 

Шановний Петре Олексійовичу!

Шановний Андрію Володимировичу!

 

Ми, депутати Турківської районної ради, від імені членів громад району закликаємо Вас виконати базові вимоги Революції Гідності, публічні передвиборчі обіцянки, надані громадянам України та міжнародній спільноті, та письмові зобов’язання перед учасниками Коаліційної угоди політичних сил парламенту 2014 року щодо невідкладного впровадження виборчої системи з відкритими списками.

Продовження політичних традицій часів Януковича щодо ігнорування публічних обіцянок і вимог громадян України не додає честі чинним політикам та лише підтверджує недостатність проведеного оновлення складу парламенту, перешкодою чому стала чинна «мажоритарна» складова виборчої системи. Адже, боротьбу у мажоритарних виборчих округах ведуть не ідеї та програми, а адмінресурс та гроші. Тому шанси на перемогу достойних кандидатів, які не володіють потужним фінансовим ресурсом, є мізерними.

Українській державі критично важливо негайно провести виборчу реформу, запровадивши на парламентських виборах пропорційну систему виборів з відкритими списками. Ця система дозволяє, з одного боку, зберегти принцип політичної структуризації суспільства завдяки участі політичних партій, але в той же час гарантує наявність тіснішого зв’язку народного депутата з виборцями певного округу.

Окрім того, за цією виборчою системою громадяни обиратимуть не лише партію, але й матимуть змогу впливати на розташування кандидатів в ієрархії виборчого списку цієї партії. В цьому і полягає принцип “відкриття” партійних списків.

Незважаючи на всю очевидність причин і наслідків, влада продовжує лише імітувати процес виборчої реформи, зокрема щодо розгляду Виборчого кодексу, голосування за перше читання якого відбулось ще 7 листопада 2017 року.

Сьогодні вже негідно продовжувати аргументувати зволікання виключно чисельністю внесених поправок, адже з дати їх внесення пройшло більше шести місяців. Складається враження, що влада свідомо затягує цей процес і намагається “поховати” Виборчий кодекс під дискусіями навколо правок щодо окремих його статей. 

Але українське суспільство не потерпить більше “політичного окозамилювання”, воно потребує реальних і швидких змін. У результаті впровадження Виборчого кодексу наша країна нарешті отримає шанс сформувати достойну політичну еліту та структуровану партійну систему замість олігархічних партій, партій-одноденок та іменних проектів під вибори. А громадяни України зможуть отримати більший вплив як на формування влади, так і на стан справ в країні.

 

Враховуючи вищевикладене та з метою забезпечення проведення виборів парламенту 2019 року за відкритими списками, 

вимагаємо :

невідкладно забезпечити розгляд у другому читанні та прийняття в цілому проекту Виборчого кодексу (проект № 3112-1 від 02.10.2015)

 

 

 

Прийнято на XXI черговій сесії Турківської районної ради

VІІ скликання 

__________________ 2018 року

 

Відповісти

CAPTCHA
Це питання для перевірки людина ви, чи робот.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.