РІШЕННЯ № 492 від 26 вересня 2018 року


 

 

УКРАЇНА

ТУРКІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

XХІV позачергова    сесія              VII  скликання

 

РІШЕННЯ  № 492

від     26 вересня  2018     року      

м. Турка

 

Про звернення депутатів 

Турківської районної ради

 

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендацію президії, Турківська районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Прийняти Звернення депутатів Турківської районної ради:

 

   1.1.до Верховної Ради України, народного депутата України  

         А.Лопушанського - про відміну поправки щодо земельного  

         податку на всі лісові землі, яка передбачена  Законом  

         України від 10.07.2018 року № 2497- VIIІ «Про внесення  

         змін до Податкового кодексу України та деяких законів  

         України щодо стимулювання утворення та діяльності  

         сімейних фермерських господарств» (додаток № 1);

   1.2.до Кабінету Міністрів України – щодо недопущення  

         підняття ціни на газ для населення (додаток № 2).

 

 

Голова районної ради        Володимир Лозюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

                                                          Голові 

                                                          Верховної Ради України

                                                          А. Парубію

                                                          Народному депутату України      

                                                          А. Лопушанському

 

        Законом України від 10.07.2018 року № 2497-VІІІ « Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» була внесена поправка, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України.

         За попередньою системою оподаткування, лісогосподарські підприємства сплачували земельний податок, як складову рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, яка справлялася за обсягом фактично заготовленої лісопродукції. Рентна плата займає найвагоміше місце у структурі податків комунальних лісогосподарських підприємств і розподіляється порівну між державним та місцевими бюджетами. Згідно внесених змін, крім рентної плати, передбачена сплата земельного податку.

        Додаткове оподаткування лісогосподарських підприємств, крім втрати робочих місць, призведе до значного зростання ціни на продукти лісу (деревину, продукти побічного користування та мисливства). Закон негативно вплине на темпи лісовідновлення та зупинить процес лісорозведення. У зв»язку з нестачею коштів знизиться кількість проведення доглядів за лісовими культурами та обсяги рубок догляду у молодняках.

       Для забезпечення  сплати земельного податку, лісогосподарським підприємствам буде необхідно збільшувати об»єми заготівлі деревини, що суперечить принципам невиснажливого лісокористування. Крім того, такі заходи негативно вплинуть на лояльність місцевих громад до лісівників.        

      Оподаткування земель лісогосподарського призначення за прикладом земель сільськогосподарського призначення вважаємо неправильним, оскільки із останніх продукт заготовлюється щорічно, а основний дохід із лісових земель отримується один раз на 80 років, при цьому справляється рентна плата, у якій закладено податок на землю.

     Земельний податок призведе до порушення балансу фінансової системи через відсутність зв»язку з результатами господарської діяльності. Його введення, та, як наслідок, скорочення працівників, призведе до зниження наповнення бюджетів за рахунок інших платежів.

     Прийнятий закон має на меті свідоме знищення не тільки лісової та лісозаготівельної галузей, а й лісопереробки, мисливського господарства та занепад природно-заповідного фонду України.

     Просимо відмінити поправку до пункту 273.1 статті 273 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ щодо сплати земельного податку на всі лісові землі України, яку введено  Законом України від 10.07.2018 року № 2497-VІІІ « Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» .

 

                               Прийнято на ХХІV позачерговій  сесії 

                                                  Турківської  районної ради VІІ скликання 

                                                       26 вересня 2018 року

 

                                                                                          Додаток 2

 

 

                                                                        Прем’єр-міністру України                                                                                          

                                                                                   Гройсману В.Б.

 

 

Звернення

щодо неприпустимості підвищення ціни на газ

 

          Судячи з останніх заяв Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, українцям необхідно готуватися до чергового суттєвого підвищення ціни на газ.  Уряд мотивує підвищення ціни на газ  як одну з багатьох вимог МВФ.

           Задеклароване Урядом підвищення ціни на блакитне паливо на 23,5 -25 %   негативно вплине на бюджет України в цілому і суттєво зменшить заощадження українських родин.

           Через збільшення тарифів мільйони мешканців нашої країни не матимуть змоги оплачувати комунальні послуги й опиняться за межею бідності, знизиться платоспроможність українців, зросте трудова міграція, а в підсумку – це матиме довготривалі соціальні та економічні негативні наслідки. А відтак, висловлюємо переконання, що спершу необхідно підвищити зарплати, пенсії, стипендії, збільшити, а не скорочувати субсидії українцям, а вже потім підвищувати  ціни на газ.

           Ціна на газ для населення, враховуючи власний видобуток, є на даний час необгрунтованою.  Необхідно враховувати також, що через газотранспортну систему України здійснюється постачання газу в країни Європи. 

           Депутати Турківської районної ради звертаються до Вас з вимогою не підвищувати ціну на газ, допоки влада не створить українцям належних умов для економічної стабільності. Ми усвідомлюємо зобов’язання України перед МВФ, проте, обстоюємо переконання, що які б вимоги не ставили міжнародні кредитори, завданням дійсно української влади передовсім є захист своїх громадян.

 

 

                                         Прийнято на ХХІV позачерговій 

                                                               сесії Турківської районної ради

                                                       VІІ скликання 26 вересня 2018 року

 

 


Відповісти

CAPTCHA
Це питання для перевірки людина ви, чи робот.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.