Проект Р І Ш Е Н Н Я № від __листопада 2018 року


 

ТУРКІВСЬКА РАЙОННА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

XXV сесія                    VII скликання

 

Проект    Р І Ш Е Н Н Я  №

 

від __листопада 2018 року

 

Про   Програму забезпечення хворих на цукровий діабет  препаратами інсуліну  на 2018 рік у Турківському  районі

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Постанов Кабінету Міністрів України від 05.03.2014 № 73 «Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну», від 23.03.2016 № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну» та від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», рекомендації постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, інвестицій та соціально-економічного розвитку району , Турківська районна рада  вирішила:

1. Затвердити Програму забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну на 2018 рік у Турківському районі (далі – Програма).

2. Фінансовому управлінню Турківської РДА при розробці пропозицій щодо внесення змін до районного бюджету на 2018 рік передбачити видатки на реалізацію Програми, виходячи з реальних можливостей бюджету та його пріоритетів.

3. Турківській комунальній центральній районній лікарні забезпечити виконання Програми. 

4.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань бюджету, фінансів, інвестицій та соціально-економічного розвитку району.

 

 

       Голова  районної ради                          В.Лозюк 

 

 

Додаток                                                                           

         до рішення ХХV сесії

Турківської районної ради                              

                                              VІІ  скликання    від __.11.2018 р.                   

 

 

Програма

забезпечення хворих на цукровий діабет

препаратами інсуліну на 2018 рік у Турківському  районі

 

1. Загальні положення Програми

 

Цукровий діабет - важке прогресуюче  хронічне захворювання, що характеризується високим ризиком розвитку інвалідизуючих ускладнень. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в економічно-розвинутих країнах світу до 6-8 відсоткі населення хворіє на цукровий діабет.

Цукровий діабет належить до числа найбільш поширених захворювань людини.  Кожна 12 людина  країни має діабет, однак лише у 50% він діагностований. В різних країнах світу поширеність цукрового діабету у популяції складає  від 4 до 11%. Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжуватися протягом всього життя. З віком захворюваність на цукровий діабет збільшується і після 65-ти років досягає 10-15%. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я сьогодні на цукровий діабет хворіють 350 мільйонів людей. Очікується, що ця цифра у найближчі 20 років подвоїться.

В Україні за 10 років показники захворюваності на цукровий діабет зросли вдвічі. На початку 2017 року було зареєстровано 1 246  117 хворих на цукровий діабет, однак фактично поширеність ЦД у 3-4 рази вища. Ризик захворіти на цукровий діабет  залежить від багатьох факторів, зокрема від способу життя пацієнта.

По визначенню Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я цукровий діабет відноситься до глобальних медико-соціальних проблем. Тому вирішення проблем, пов’язаних із цукровим діабетом, відноситься до першочергових завдань  системи охорони здоров’я. Це обумовлено не лише прогресуючим зростанням кількості хворих на цукровий діабет, а й надзвичайно високим ризиком розвитку його ускладнень, які призводять до втрати працездатності, інвалідизації та смертності цієї категорії хворих.

Поширеність захворювання на цукровий діабет серед дорослого населення Львівської області у 2017 році становила 423,1 на 10000 населення  (у 2016 році – 394,6). У Турківському районі - відповідно 344,1 та 373,3.

На виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.12.2015 № 890 «Про затвердження Положення про реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії»,  наказу Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації від 18.02.16 № 49-Ад «Про впровадження Положення про реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії» у Турківській центральній районній лікарні з 2016 року ведеться електронний Реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. На даний час таких хворих у Турківському районі 245 осіб, з них 13 дітей.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998  № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» цукровий діабет входить до переліку категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно.

Забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну регламентовано постановами Кабінету Міністрів України від 05.03.2014 № 73 «Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну», від 23.03.2016 № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну», від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.09.2017 № 1025 «Про затвердження реєстру референтних цін (цін відшкодування) на препарати інсуліну станом на 01 серпня 2017 року».

У 2018 році встановлено ліміт на виділення коштів у вигляді субвенції з державного бюджету на закупівлю препаратів інсуліну на одного хворого в сумі 219,18 грн. на місяць. Проте, потреба на закупівлю препаратів інсуліну для одного хворого на місяць коливається від 353,1 грн.  до 1262,2 грн.

У зв'язку з недостатнім фінансуванням Турківської комунальної центральної районної лікарні у 2018 році на відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечному закладу у повному обсязі за рахунок субвенції з державного бюджету виникла необхідність розроблення та затвердження Турківської районної програми забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну на 2018 рік (далі - Програма). 

Виконання Програми дасть змогу у повному обсязі забезпечити безкоштовним лікуванням хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну.

 

2. Мета Програми

Метою Програми є безкоштовне забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну у 2018 році.

 

3. Основні завдання Програми

Для досягнення мети Програми необхідно забезпечити:

-якісне ведення реєстру хворих на цукровий діабет, які потребують інсулінотерапії;

-подальшу співпрацю з аптечним закладом згідно з умовами укладеного договору;

-співпрацю з органами місцевого самоврядування з метою виділення коштів з бюджетів селищної та сільських рад для Турківської комунальної центральної районної лікарні на відшкодування вартості препаратів інсуліну аптечному закладу.

 

4. Фінансове забезпечення Програми

 

Фінансування Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів районного бюджету, враховуючи його можливості та пріоритети.

5. Очікувані результати реалізації Програми:

 

- підвищення ефективності реалізації державної політики в галузі охорони  

  здоров'я району;

- зниження кількості ускладнень, пов’язаних з інсулінозалежним цукровим  

  діабетом;

- зменшення кількості госпіталізованих хворих на інсулінозалежний  

  цукровий діабет;

- зниження показників інвалідності та смертності від цукрового діабету;

- підвищення рівня надання медичної допомоги;

- збільшення тривалості і поліпшення якості життя хворих на цукровий  

  діабет шляхом своєчасного і безкоштовного їх забезпечення препаратами  

  інсуліну в повному обсязі згідно із потребою.

 

6. Організаційне забезпечення

 

Організаційне забезпечення виконання Програми здійснює Турківська комунальна центральна районна лікарня.       

 

 

 Заступник голови районної ради                                     В.Костишак

 

Відповісти

CAPTCHA
Це питання для перевірки людина ви, чи робот.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.