МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ В ОЧІКУВАННІ РЕФОРМ


<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:1; mso-generic-font-family:roman; mso-font-format:other; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:0 0 0 0 0 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} .MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Щоб ми не казали, але органи місцевого самоврядування в Україні є досить потужна сила, яка здатна вирішувати найскладніші завдання, що ставить життя перед територіальними громадами. Інше питання – що не завжди для ефективного функціонування їм вистачає коштів.. Багато невідкладних справ вирішують на голому ентузіазмі. І це в тому випадку, коли очолює такий орган досвідчена, ерудована та професійна людина.

Від комуністичного безправ’я місцевих рад впродовж 18 років нашої незалежності Україна шукає найоптимальнішу модель, в якій місцевим органам влади можна було б працювати комфортно та ефективно. На жаль, українським реформаторам не завжди це вдається або ж  втілюють реформи на власну вигоду чи вигоду політичної сили, яку очолюють.

Однак, як би там не було, але місцеве самоврядування в Україні має своє професійне свято, яке було урочисто відзначено минулого понеділка. З цієї нагоди в актовому залі Турківської районної ради зібрався депутатський корпус райради, сільські голови, ветерани органів місцевого самоврядування. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Юрій Лило, який зробив глибокий аналіз від часу формування  цих самоврядних структур, тобто з княжих часів і до наших днів. У своєму виступі він відзначив успіхи, які мамо сьогодні завдяки наполегливій праці та звернув увагу на ті проблеми, які необхідно вирішувати в контексті реформування місцевої влади (а їх , як виявляється, вистачає).  І головне, щоб добрі наміри у цьому плані не були знівельовані популістськими рішеннями та вчинками.  Не завжди великі повноваження та добре фінансування органів місцевого самоврядування є позитивом, значно важливішим є те, хто приходить на роботу в ці структури, з яким кваліфікаційно-професійним рівнем, зрештою, і бажанням працювати на громаду, а не на власну кишеню. Реформа для реформи Україні не потрібна, а потрібна реформа для народного блага.

Зі словами вітання до присутніх також звернулися депутат Верховної Ради України від фракції БЮТ  Іван Денькович, депутати обласної ради від цієї ж політичної сили Людмила Козак та Олег Баляш, голова фракції БЮТ у Турківській районній раді Мирослава Павлик.  Керівництву  районної ради та всім сільським головам вони вручили з нагоди свята трьохтомник про лицаря української нації Степана Бандеру. А ветеранам місцевого самоврядування – Поліні Пшенецькій з Боберки, Анастасії Савчак з Розлуча, Олександрі Бруч з Явори, Катерині Лукачович з Вовчого, Юлії Кеш з Кривки – пам’ятні годинники та диски з колядками. До того ж, Мирослава Павлик продекламувала свій власний вірш.

Від Турківської районної державної адміністрації, після вітальних слів, голова Богдан Бегей вручив  подарунок й подякував за співпрацю та взаєморозуміння. А депутат обласної ради Михайло Дзюдзь, після щирих слів вітання, вручив районній раді подяку. Надзвичайно змістовним й реалістично повчальним був виступ настоятеля храму Св. Петра і Павла м. Турка о. Тараса, лейтмотивом якого були слова, що самоврядування – це служіння. У даному випадку –  народу.

Також на урочисту сесію з приємною місією прибув директор Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Анатолій Кидисюк. Привітавши працівників місцевого самоврядування з святом, він вручив голові районної ради Юрію Лилу   сувенірну рамку з тематичною колекцією поштових марок «Садок вишневий коло хати», а керівнику секретаріату районної ради Галині Ольшанецькій власну марку.  Заслуженому ветерану пошти 85-річному Йосипу Кузьмичу вручив Почесну відзнаку «Укрпошти» та грамоту й подякував за багаторічну сумлінну працю.

З нагоди Дня місцевого самоврядування голова районної ради Юрій Лило вручив подяки депутатським фракціям Турківської районної ради, а також депутатам, які на недавній спартакіаді  держслужбовців та працівників органів місцевого самоврядування брали активну участь у змаганнях. А  саме Богдану Москалю, Івану Дуді та Богдану Голичу. Таких же подяк удостоїлися Лімнянський та Нижньотурівський  сільські голови Степан Будз та Богдан Розлуцький. Подяками районної ради також були нагороджені Іван Денькович, Людмила Козак, Михайло Дзюдзь, Олег Баляш та Анатолій Кидисюк, а ветерани органів місцевого самоврядування, які прибули на сесію, – цінними подарунками.

Василь Васильків.

 

Відповісти

CAPTCHA
Це питання для перевірки людина ви, чи робот.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.