ІНФОРМАЦІЯ про стан законності в Турківському районі та вжиті заходи до її зміцнення впродовж 2017 року


ІНФОРМАЦІЯ

про стан законності в 

Турківському районі та вжиті заходи до

її зміцнення впродовж 2017 року 

 

Самбірською місцевою прокуратурою впродовж 2017 року  проведена певна робота щодо зміцнення законності на території Турківського району, боротьби зі злочинністю, захисту гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян у всіх сферах суспільного життя.   

 У взаємодії з іншими правоохоронними органами, органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, державного контролю вжито низку узгоджених заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії злочинності та корупції.

Хоча, на території міста та району і спостерігається зниження рівня злочинності, як і в цілому по області, тривожить факт зростання кількості злочинів  корисливої спрямованості (шахрайств, крадіжок) та у сфері порушення безпеки руху та експлуатації транспортних засобів.        

Станом на початок звітного періоду в провадженні слідчих СВ Турківського ВП Самбірського відділу поліції ГУ НП у Львівській області перебувало 466 кримінальних проваджень. Вже протягом 2017 року розпочато 773 провадження, всього разом в провадженні перебувало 1239. 

Із загальної кількості закінчених кримінальних проваджень, з обвинувальним актом до суду скеровано 124  проваджень, що на 8кримінальних проваджень більше ніж за 2016 рік. Із 124 кримінальних проваджень, які скеровано із обвинувальним актом, з них скеровано з угодою про визнання винуватості – 16, з угодою про примирення – 8.

Направлено за підслідністю 9 кримінальних проваджень, приєднано до уже розпочатих – 23 кримінальні провадження, залишок станом на 01.01.2018 становив 349 кримінальних проваджень, з них 2 особам повідомлено про підозру. 

Протягом 2017 року закрито 734 кримінальних проваджень, що на 91 кримінальних проваджень більше ніж за 2016 рік.

Самбірською місцевою прокуратурою скеровано до суду 1 кримінальне провадження в бюджетній сфері, у якому встановлено збитків на загальну суму 2 тис.грн. Скеровано 1 кримінальне провадження у сфері протидії корупції. 

Упродовж  2017  року  до Турківського районного суду Львівської області скеровано 14 кримінальних проваджень у сфері охорони лісових ресурсів, з них :за ст.246 КК України - 11 обвинувальних актів, де встановлена шкода розміром 96 тис.; ст.191 КК України - 2 на 4  тис. грн.; ст.367 КК України - 1 на 104  тис. грн.

Турківським відділом Самбірської місцевої прокуратури упродовж   2017  року  підготовлено та пред’явлено до судів 11 позовних заяв на  загальну суму  150 тис. грн., а саме у сфері охорони природного середовища (відшкодування шкоди, завданою незаконною рубкою лісу).

Реально виконано за позовами прокуратури на загальну суму 581 тис. грн. Внесено 5 скарг на дії державних виконавців.

Крім цього, місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді 6 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за результатами розгляду 5 протоколів осіб визнано винними та призначено судом адміністративне стягнення у виді штрафу. Зокрема до адміністративної відповідальності притягнуто депутатів Турківської міської ради та Турківської районної ради за несвоєчасне подання електронних декларацій на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції та за порушенняправил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».

Місцевою прокуратурою внесено 9 подання в порядку ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції», які розглянуто задоволено. За наслідками їх розгляду притягнуто до дисциплінарної відповідальності 2 винних посадових осіб.

Турківським відділом Самбірської місцевої прокуратури впродовж 2017 року підтримано публічне обвинувачення у 125 кримінальних провадженнях за результатами розгляду яких Турківським районним  судом Львівської області постановлено 57 вироків та 68 ухвал. Внесено 2 апеляції на вироки Турківського районного суду.

Прийнято участь у 22 засіданнях по розгляду  Турківським районним судом клопотань, пов’язаних з виконання вироків, зокрема, щодо звільнення осіб від передбаченої законом відповідальності. 

В 2017 році в Турківський відділ Самбірської місцевої  прокуратури надійшло для розгляду 103 звернення.  Місцевою прокуратурою вирішено  37 звернень, де з питань  досудового   розслідування – 23 звернення,   у тому числі на  дії і  рішення слідчих поліції  - 22 звернення, з яких 4 – від учасників кримінального провадження.

Для розгляду і  вирішення за  належністю Турківським відділом Самбірської місцевої  прокуратури  скеровано  до  інших  відомств  66  звернень. 

Одночасно, на особистому прийомі працівниками відділу та керівництвом місцевої прокуратури прийнято,  по території Турківського району, 26 громадян. 

Турківським відділом Cамбірської місцевої прокуратури при здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень проведено ряд перевірок, за результатами яких внесено 5 вказівок в Турківський ВП Самбірського ВП ГУ НП у Львівській області, Турківський районний сектор з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, Турківський районний відділ ДВС ГТУЮ у Львівській області. Виявлені перевірками порушення усунуто. 

Місцевою прокуратурою постійно вживаються заходи щодо забезпечення дотримання в діяльності органів прокуратури принципу гласності, висвітлення результатів діяльності, які реально вплинули на зміцнення законності, поновлення прав громадян та захист інтересів держави. 

Так,  впродовж 2017 року направлено 2 інформації про стан законності в органи державної виконавчої вдади та органи місцевого самовярядування, здійсненно 19 виступів в місцевих друкованих засобах масової інформації та на радіо, підготовлено 2  публікації, які висвітленні на веб-сайті прокуратури Львівської області.

Тематика виступів в засобах масової інформації стосується роз’яснення чинного законодавства України, розслідування та результатів розгляду кримінальних проваджень про резонансні злочини.

Пропоную врахувати в роботі наведені в інформації актуальні для району питання та проблеми.

 

З повагою,

 

Керівник Самбірської місцевої прокуратури

молодший радник юстиції                                                             В. Кольченко