РІШЕННЯ № 341 від 16 листопада 2017 року | Турківська районна рада

РІШЕННЯ № 341 від 16 листопада 2017 року


УКРАЇНА

ТУРКІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

XVІІ  сесія              VII  скликання

 

РІШЕННЯ  № 341

від    16  листопада  2017    року      

м. Турка

 

Про звернення депутатів 

Турківської районної ради

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Турківська районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Прийняти звернення до голови Верховної Ради України А.Парубія щодо прийняття нового Виборчого кодексу України (текст додається).

 

Голова районної ради                       Володимир Лозюк

Голові Верховної Ради України

А. Парубію

Звернення

 

7 листопада Верховна Рада України 226 голосами ухвалила в першому читанні проект нового Виборчого кодексу України. Він покладе початок оновленню всієї системи влади в Україні, припинивши купівлю місць у парламенті.

Головна новація документа – регіональні відкриті виборчі списки відповідає вимогам виборців та демократичним міжнародним практикам. Така система дасть людям змогу самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси у законодавчому органі, та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями.

Крім того, у Виборчому кодексі України передбачено, що висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах можуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менш як у 14 адміністративно-територіальних одиницях. Разом із 4-відсотковим прохідним бар’єром дана норма допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та піар-проектів. Такий підхід сприятиме розбудові справжніх потужних політсил і відкриє шлях до зміни всієї корупційної системи влади в Україні, яку до кінця не зміг зламати жоден Майдан.

Тому ми, депутати Турківської районної ради, висловлюємо свою підтримку змінам у виборчому законодавстві та закликаємо парламент проголосувати за Виборчий кодекс України у другому читанні та в цілому. Також закликаємо Президента України Петра Порошенка якнайшвидше підписати його та ввести у дію.

 

Прийнято на ХVІІ сесії Турківської

районної ради VІІ скликання 

16 листопада 2017 року