РІШЕННЯ № 345 від 16 листопада 2017 року | Турківська районна рада

РІШЕННЯ № 345 від 16 листопада 2017 року


УКРАЇНА

ТУРКІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

XVІІ  сесія              VII  скликання

 

РІШЕННЯ  № 345

від    16  листопада  2017    року      

м. Турка

 

Про звернення депутатів Турківської районної ради 

до Львівської обласної державної адміністрації 

та Львівської обласної ради

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Турківська районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Прийняти звернення до Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради щодо відновлення Програми встановлення пам`ятних знаків на місцях поховань Борців за волю України (текст додається).

2. Голові Турківської районної ради В.Лозюку спільно з головами місцевих рада району та громадськістю вивчити питання щодо наявності місць поховань Борців за волю України на території району і після цього направити дане Звернення, вказавши при цьому необхідну кількість пам`ятних знаків для встановлення на місцях поховань.

 

 

 

Голова районної ради                       Володимир Лозюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голові Львівської обласної ради

О. Ганущину

 

Голові Львівської обласної

державної адміністрації

О. Синютці

 

 

 

Звернення

 

 

Упродовж 2011-2015 років на території Львівської області діяла обласна Програма встановлення пам`ятних знаків на місцях поховань Борців за волю України. Зокрема, у 2015 році з обласного бюджету було виділено 800 тис. грн. на реалізацію заходів зі встановлення пам`ятних знаків. Такі пам`ятні знаки були встановлені на 32 об`єктах у 12 районах області. 

На жаль, у 2016 році через невідомі причини програма була ліквідована попри те, що не всі Борці за волю України були належним чином вшановані. Лише під тиском депутатського корпусу і громадськості Львівська обласна рада виділила 300 тисяч гривень на встановлення хрестів полеглим воякам УПА у жовтні 2017 року. 

За інформацією департаменту архітектури і містобудування на Львівщині є близько 500 місць поховань Борців за волю України. Частина з них є у Турківському районі. 

Беручи до уваги відзначення у 2018 році сотої річниці з нагоди проголошення ЗУНР та з метою належного вшанування Героїв та Борців за незалежність і волю України, ми, депутати Турківської районної ради, просимо відновити у 2018 році Програму встановлення пам`ятних знаків на місцях поховань Борців за волю України, а також передбачити належний фінансовий ресурс для реалізації заходів в межах програми.

 

 

 

Прийнято на ХVІІ сесії Турківської

районної ради VІІ скликання 

16 листопада 2017 року