РІШЕННЯ № 372 від 21 грудня 2017 року | Турківська районна рада

РІШЕННЯ № 372 від 21 грудня 2017 року


 

УКРАЇНА

ТУРКІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

XVІІІ  сесія              VII  скликання

 

РІШЕННЯ  № 372

 

від     21  грудня  2017     року

м. Турка

 

Про звернення до Державної судової адміністрації України щодо недоцільності приєднання 

Турківського районного суду Львівської області 

до Самбірського окружного суду

 

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійних депутатських комісій, Турківська районна рада 

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Текст звернення до Державної судової адміністрації України щодо недоцільності приєднання Турківського районного суду Львівської області до Самбірського окружного суду затвердити.

 

 

 

Голова районної ради                       Володимир Лозюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голові Державної судової 

адміністрації України

п. Холоднюку З.В.

 

Начальнику Територіального управління 

державної судової адміністрації України 

у Львівській області

п. Дейнеці В.С.

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати Турківської районної ради, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалась навколо можливого об’єднання Турківського, Старосамбірського і Мостиського районних та Самбірського міськрайонного судів з утворенням Самбірського окружного суду.

Відстань від сіл Турківського району до можливого центрального суду в м. Самборі становитиме: з с.Івашківці – 107 км, з с.Мохнате – 104 км, з с.Красне – 104 км, з с.Либохора – 101 км, з с.Верхнє Гусне –110 км, з с.Кривка – 99 км, з с.Матків – 97 км, з с.Карпатське – 93 км, з с.Боберка – 90 км, з с. Лопушанка – 88 км, з с.Багнувате 88 км, з с.Сигловате – 87 км, з с.Риків – 86 км, з с.Бітля – 86 км, з с.Шандровець – 84 км, з с.Яворів – 83 км, з с.Беньова – 83 км, з с.Зубриця – 82 км, з с.Лімна – 82 км, з с.Дністрик Дубовий – 81 км, з с.Сянки – 80 км, з с.Бережок – 80 км і т.д.

Залізничне сполучення з м. Самбір мають лише два з перерахованих вище сіл: Сянки та Беньова. 

Турківський район, чисельність населення якого 50 тисяч людей, з усіма його населеними пунктами, а також сусідні райцентри, місто Старий Самбір та місто Сколе, мають статус  гірських. 

Відповідно до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» критеріями віднесення населених пунктів до категорії гірських є: розташування населеного пункту або частини його, на якій проживає більш як третина мешканців цього населеного пункту, на висоті 400 метрів і вище над рівнем моря на території, рельєф якої дуже розчленований байраками, водотоками тощо, та розміщення 50 і більше відсотків сільськогосподарських угідь у межах цього пункту на схилах крутизною 12 градусів і більше; якщо на одного жителя припадає менш як 0,25 гектара ріллі, або при її відсутності - менш як 0,60 гектара сільськогосподарських угідь; суворі кліматичні умови: холодна і довга зима (середня тривалість - не менше 115 днів, середньодобова температура повітря у січні не перевищує мінус 4 градуси за Цельсієм), прохолодне коротке літо (середня тривалість - не більше двох місяців, середньодобова температура у липні не перевищує 20 градусів за Цельсієм), велика кількість опадів (середньорічна сума опадів у рідкому і твердому стані - не менше 600 міліметрів), мають місце селеві явища, повені, вітровали, снігові намети, сейсмічність землі. Населені пункти, які розташовані на висоті 400 метрів і вище над рівнем моря і відповідають двом критеріям та не менш як двом показникам третього критерію - «суворі кліматичні умови», набувають статусу гірських.

Територія Турківського району Львівської області повністю перебуває у суворих кліматичних умовах.

У зв’язку з наведеним вище, неможливістю вирішення особистих питань протягом одного світлового дня, відсутністю нормального доїзду у зимовий час у зв’язку з великими снігопадами, просимо розглянути питання щодо можливості об’єднання Старосамбірсього і Турківського районних судів  Львівської області в один окружний суд. 

 

прийнято на ХVІІІ сесії 

VII скликання Турківської районної ради 

21 грудня 2017 року