РІШЕННЯ № 413 від 22 березня 2018 року


 

УКРАЇНА

ТУРКІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

ХІХ  сесія          VII  скликання

 

РІШЕННЯ  № 413

від   22  березня  2018  року      

м. Турка

 

Про звернення до Прем’єр-міністра України, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо скасування плати за підключення до електромереж і зниження тарифу на електроенергію

 

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій, Турківська районна рада 

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Текст звернення до Прем’єр-міністра України, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг щодо скасування плати за підключення до електромереж і зниження тарифу на електроенергію затвердити.

 

 

 

 

Голова районної ради                       Володимир Лозюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прем’єр–міністру України

п. Гройсману В.Б.

 

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг

п. Вовку Д.В.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Турківської районної ради, глибоко стурбовані значним подорожчанням в останній час тарифу на електроенергію та найвищими в Україні розцінками за підключення до електромереж. Турківський район високогірний, не газифікований і основним джерелом енергозабезпечення для опалення та задоволення комунально-побутових і санітарно-гігієнічних потреб є електроенергія та дрова. Лише на ці потреби на території району вирубується більше 100 тисяч метрів кубічних деревини, що призводить до неконтрольованих вирубок, значного знеліснення Карпат та виникнення загрози ерозії і зсувів.

 Українські Карпати завжди були чудовим, екологічно-чистим регіоном, перлиною та легенями України та всієї східної Європи. Один гектар зелених насаджень за одну добу поглинає 200 літрів вуглекислого газу та виділяє в атмосферу кисень, достатній для підтримки життєдіяльності тридцяти чоловік.

Населення не газифікованих населених пунктів Українських Карпат не має можливості користуватись газом, і значне подорожчання електроенергії, та висока вартість підключення до електромереж унеможливлює її використання для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб, а це в свою чергу призводить до збільшення використання лісу в якості паливних дров. Ці фактори також спричиняють до зубожіння населення та викликають незадоволення жителів і можуть призвести до акції протесту. А об’єми деревини, що спалюються жителями високогірних сіл, могли би бути використані в якості сировини для виробництва товарів народного вжитку та в результаті збільшення бюджетних надходжень.

Турківська районна рада просить Кабінет Міністрів України та Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, знизити тариф на електроенергію та скасувати плату за підключення до електромереж для всіх будинків, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи центрального теплопостачання в населених пунктах, на які поширюється дія Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні», що дасть можливість для задоволення комунально-побутових та санітарно-гігієнічних потреб використовувати електроенергію.

Це сприяло би зменшенню соціальної напруги, покращенню екологічного стану, запобіганню масового вирубування лісів і відповідно зменшенню руйнівних наслідків стихійних лих, повеней, зсувів, а в результаті – зменшенню бюджетних витрат на їх ліквідацію та підвищенню авторитету центральних органів влади.

 

 

прийнято на ХІХ сесії

VII скликання Турківської районної ради

22 березня 2018 року